Lüleburgaz Şube

Kırklareli İli Lüleburgaz Durak Mahallesi İnönü 1.nci cadde no 1 de 20.739,56 m2 arsa üzerine inşa edilen 20.000 ton    kapasiteli çelik silo tesisinde, 4 adet 2.500 er ton kapasiteli kuyu ve 8 adet 1.250 şer ton kapasiteli kuyular   bulunmaktadır. Tüm sahalar betonlanmış, 2 adet 60 ar tonluk taşıt baskülü, laboratuar, araç park alanı, idari ve sosyal tesis ve malzeme deposu binaları yer almaktadır.

Çelik silo tesisi, dört tremilidir. 100 t/s kapasiteli olarak, iki   farklı   ürünü aynı anda      farklı depolara alabilecek şekilde tesis edilmiştir. Her alım tremisinde   dört adet minimum   30   ton kapasiteli   bunker    bulunmakta ve bunkerlerden her birinde 60*6,30 ebatlarında ve 60 ton kaldırma kapasiteli arkaya devrilmeli 2 adet hidrolik kamyon kaldırıcı tesis edilmiştir. Minimum 60 ton kapasiteli 100 t/h olacak şekilde bir yükleme bunkeri tesis edilmiş olup, tek bunkerden  ürün yüklemesi yapılmaktadır.

Söz konusu tesiste, Silolardaki kontrol sistemi, üzerinde prosesin gösterildiği, kontrol ve takip edildiği bir VDU’yu (monitör) kullanan SCADA sistemi ile beraber programlanabilir mantıksal kontrol (PLC) sistemi bulunmaktadır. Hacimsel yükleme cihazı, balerin, elevatörler, yük asansörü, zincirli konveyörler, jet filtreli     aspirasyon sistemi, basınçlı hava sistemi, yangın koruma sistemi, sıcaklık ölçme takip sistemi,silo içi    2 adet elektronik  kantar, 2 adet otomatik sonda,1 adet protein cihazı, 2 adet tam elektronik 60 şar ton kapasiteli kantar, kapalı    devre kameralı güvenlik sistemi ve tesis etrafı aydınlatma sistemi yer almaktadır.

 

LÜLEBURGAZ ŞUBE  MÜDÜRLÜĞÜ   PERSONELİ
ADI  SOYADI GÖREVİ
Mehmet TÖRK
Okşan YÖNT
Adem DİRİKER
Anıl KARAGÖZ
Sezai Hakkı İNANLI
Erdoğan DURGUT
İkbal AKMAN
Şube Müdürü
Eksper   (Ziraat Müh.)
Muhasebeci
Tartıcı
Teknisyen
Saha Görevlisi
Hizmetli