TMO-TOBB LİDAŞ Çorum Tesisi Resmi Açılış Töreni Yapıldı!…

Ülkemizin ilk Lisanslı Depoculuk Şirketi olan TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde yaptırılan 31.200 ton kapasiteli Lisanslı Depoculuk Tesisi için Çorum Valisi Sn Mustafa ÇİFTÇİ ,TOBB Başkanımız Sn. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, TOBB Sayman Üyesi ve Ankara Ticaret Borsası Başkanı Sn Faik YAVUZ, Yönetim Kurulu Başkanımız ve Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Sn. Yahya TOPLU ve Çorum Ticaret Borsası Başkanı Sn Naki ÖZKUBAT’ın katılımıyla 20 Mayıs 2022, saat 19:00’da açılış töreni düzenlendi.

2020 yılı sonunda Ticaret Bakanlığı’nca yapılan lisans denetimlerini başarı ile gerçekleştirerek lisans almaya hak kazanan söz konusu tesis ile hem Çorum ve bölge hem de Ülkemiz tarımına önemli bir değer kazandırılmıştır.

Açılışa ayrıca CHP Çorum Milletvekili Sn Tufan Köse, Çorum Belediye Başkanı Sn Halil İbrahim AŞGIN, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman ÖZTÜRK, AK Parti İl Başkanı Yusuf AHLATÇI, CHP İl Başkanı Mehmet TAHTASIZ, İYİ Parti İl Başkanı Bekir ÖZSAÇMACI, Çorum TSO Başkanı Çetin BAŞARANHINCAL ve Çorum Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yılmaz KAYA katılım gösterdi.