Düzce – 2013 Yılı Fındıkta Lisanslı Depoculuk Tanıtım Faaliyetleri

Düzce Şube Müdürlüğü olarak; “LİSANSLI DEPOCULUK SİSTEMİ VE FINDIKTA LİSANSLI DEPOCULUK “ konularında tanıtım yapmak üzere bir çalışmaya başlandı.

Bu kapsamda Şube Müdürü Mehmet TEKİN tarafından öncelikle İlimiz Valisi Sn.Adnan YILMAZ ziyaret edildi, bilgi verilmiş ve şirket tanıtımına katkı sağlamak üzere Valilik Makamı tüm kamu kurum ve kuruluşları ile il merkez köy ve ilçe mahalle ve köy muhtarlıklarına yazılı olarak 23.07.2013 tarihinde yapılacak olan toplantıya katılımları sağlandı. Ayrıca Lisanslı Depoculuk tanıtımı için hazırlanan “Afişleri Asmak” için yasal izinler alınmış ve şehrin muhtelif yerlerine Afişler asıldı.

Düzce Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek bilgilendirildi ve hazırlanan Pankartlar Düzce Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü yardımı ile Şehrin üreticilerin yoğun olarak kullandıkları merkezi noktalara asıldı. Hazırlanan afişler belediye vasıtasıyla tüm Belediye Otobüslerine de asıldı.

Bu arada; Düzce Müftülüğü ziyaret edildi Afişlerin camilere asılması için nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Yine esnaflar ziyaret edilerek afişlerimiz işyeri camları ve duvarlarına asıldı.

Düzce Belediye Meydanında Ramazan ayında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde üreticilere el broşürleri dağıtıldı, Ramazan ayı boyunca Cami ziyaretleri yapılarak, namaz giriş/çıkışlarında Lisanslı depoculuk anlatılmaya çalışıldı, yine iftar sonrası halkın yoğun olarak bulunduğu kahvehanelerde broşür dağıtımı yapıldı ve bilgi verildi.

Fındıkta Lisanslı Depoculuk ve fındık sektöründe Fındıkta Lisanslı Depoculuk ve fındık sektöründe bulunanlara sağladığı ekonomik getiriler hakkında planlanan toplantı için davetler yapıldı;

23 TEMMUZ 2013 SALI GÜNÜ DÜZCE VALİLİĞİ KONFERANS SALONUNDA “LİSANSLI DEPOCULUK SİSTEMİ VE FINDIKTA LİSANSLI DEPOCULUK” toplantısı düzenlenmiş olup, toplantıya;

–         Düzce Valisi Sn. Adnan YILMAZ,

–         Düzce Belediye Bşk.Y. Sn.İsmail TANYEL,

–         Düzce Vali Yardımcısı Miktat ALAN,

–         Düzce İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İL Müdürü Harun KABAOĞLU,

–         İlçe Tarım Müdürleri,

–         Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU

–         Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Şahin BAŞARAN,

–         Banka Temsilcileri,

–         Köy Muhtarları,

–         Üreticiler

–         Basın mensupları katılmışlardır.

Şube Müdürü Mehmet TEKİN misafirlere hoş geldiniz dedikten sonra, Şirketimiz adına açılış konuşmasını yaparak Ynt.Krl.Üyemiz Sayın Hacı BARAN Lisanslı depoculuğun önemini ve Alım ve Muhafaza ile ilgili bir konuşma yaptılar.

Akabinde İlimiz Valisi Sayın Adnan YILMAZ yine bir açılış konuşması yapmışlar ve Lisanslı Depoculuğun önemine işaret ederek toplantı sonuna kadar katılımda bulunmuşlardır.

Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin KARSLIOĞLU Lisanslı Depoculuğun önemine değinen bir konuşma yapmışlardır.

Daha Sonra TMO Fındık işleri Daire Başkanı Mustafa BAHAR tarafından;

Önce Görsel sunum yapıldıktan sonra, slayt gösterisi ile Lisanslı Depoculuk Sisteminin işleyişi anlatıldı, ardından Fındık Sektöründeki aktörlere(üretici, tüccar ve sanayicilere) sağladığı ekonomik avantajlar hakkında bilgi verildi.

Sonra TMO Mali İşler Daire Başkanı Muharrem AKYAKA; Sistemin Mali avantajları ve maliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirmişlerdir.

Açıklamalar sonrasında;

Üreticiler ile karşılıklı olarak soru- cevap şeklinde görüşmeler yapıldı, vatandaşlar bilgilendirildi ve toplantı sonunda üreticiler olumlu görüşlerle salondan ayrıldılar.

Toplantı Sonrası;Düzce Ziraat Odası Başkanlığı ziyaret edilmiş Ziraat Odası Başkanı Sayın Mustafa ÖZTÜRK basına bilgiler verdi ve fındık üreticilerine Lisanslı Depoya fındık teslim etmeleri hususunda çağrıda bulundu.

 Düzce Merkezde yerleşik CAŞKUNER FINDIK İŞLEME tesisleri ziyaret edilerek, sanayicilere sistem hakkında bilgi verildi.

İftar sonrası; DÜZCE ÖNCÜ TV‘DE SAAT 21,00’de canlı yayın programında Lisanslı depoculuğun gelişimi ve fındıkta lisanslı depoculuğun önemi anlatılmış, Daha sonra Akçakoca Ziraat Odasında bir toplantı tertip edildi. Toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Kenan ÜNSAL, TMO Akçakoca Şube Müdürü İbrahim AĞMİL, Ziraat Odası Ynt.Krl., Muhtarlar ve Üreticiler katıldılar. Yine Şirketimiz Ynt.Krl.Üyesi Syn.Hacı BARAN Lisanslı Depoculuk ve Alım ve Muhafaza ile ilgili bilgiler verdiler. Akabinde TMO Fındık İşleri Daire Başkanı Syn.Mustafa BAHAR Lisanslı Depoculuk ve Fındıkta Lisanslı Depoculuk Sistemi hakkındaki sunumunu yaparak soru-cevap kısmına geçilerek üreticilere bilgilendirdi.

Düzce Ticaret Borsasının fındık ticareti ile uğraşan üyelerine vermiş olduğu iftar programı davetine katılımda bulunuldu. İftar sonrası; TMO Fındık İşleri Daire Başkanı Syn.Mustafa BAHAR Lisanslı Depoculuk ve Fındıkta Lisanslı Depoculuk Sistemi hakkındaki bir sunum yaparak katılımcılar bilgilendirildi.